پیشنهاد شامپو

عسل و خواص شگفت انگیز آن بر روی پوست سر

09 آبان 1397

عسل و خواص شگفت انگیز آن بر روی پوست سر

 

- عسل یک نرم کننده و تهویه کننده خاص است که باعث می شود موهای شما شگفت انگیز شوند. بنابراین، اگر شما به دنبال دست یافتن به بافت طبیعی موی خود هستید، عسل می‌تواند به شما کمک کند.

- عسل آنتی اکسیدان طبیعی است، بنابراین تمایل دارد پوست سر شما را سالم نگه دارد و باعث رشد مو شود. همچنین عسل غنی از ویتامین ها و مواد معدنی است، بنابراین استفاده از آن در مراقبت از مو می‌تواند موهای شما را به درخشندگی ، احساس صافی و نرمی بیشتر و شرایط سالمتر برساند.

-  عسل علاوه بر نرم کنندگی ، باعث تقویت فولیکول های مو که مسئول رشد مو هستند نیز می‌شود.

- همه ما می‌دانیم که عسل یک روان کننده است؛ که مانع از دست دادن رطوبت از پوست سرتان می شود. عسل دارای محتوای زیادی قند است که باعث حفظ رطوبت سر می‌شود. این به این معنی است که عسل موجب پیشگیری از ریزش مو و همچنین تقویت فولیکول های مو می‌شود.

- عسل همچنین شامل خواص ضد باکتری و ضد عفونی کننده است. که باعث می شود پوست سرتان از عفونت و یا پسوریازیس در امان بماند و باعث می‌شود پوست سر شما تمیز وعاری از هرگونه باکتری باشد. این خاصیت عسل همچنین شما را از شوره سر و خارش پوست سر دور می کند.

- اگر موهای شما خشک و یا دچار آلودگی شده باشند و یا بدلیل قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید حالت خود را از دست داده و آشفته بنظر می‌رسند، استفاده از عسل می تواند درخشش از بین رفته ی موهای شما را بازگرداند.

- عسل یک روشن کننده طبیعی است، بنابراین می‌توانید برای روشن تر کردن مو آنرا به رنگ مو اضافه کنید. برای یک اثر شدیدتر، عسل را با نرم کننده دلخواه خود ترکیب کنید و یک فنجان آب لیمو به آن اضافه کنید.