پیشنهاد شامپو

دلایل چرب شدن موی سر

10 آبان 1397

دلایل چرب شدن موی سر

-کنترل غده های چربی

هر منفذی روی پوست از جمله پوست سر دارای غدد سباسه است که بهتر است به عنوان غده های چربی شناخته شوند، آنها با تولید چربی (روغن) مسئول حفظ سطح هیدراتاسیون هستند. سبوم مسئول ارائه درخشندگی سالم به مو است. با این حال، برخی از غدد سباسه، روغن اضافی را تولید می‌کنند و موهای شما را چرب می‌کنند. اگر پوست چرب دارید، احتمالا موهای چربی دارید. شامپوهای روزانه بهترین راه برای کنترل چربی اضافی پوست سر هستند.

-تاثیر نوع مو بر چربی

نوع موی شما یکی دیگر از عوامل کنترل کننده چربی پوست سر است. موهای ضخیم، فرفری ممکن است در انتها خشک، اما در پوست سرچرب به نظر برسند. هنگامی که بدن غدد چربی بیش از حد تولید کند، ممکن است حتی توزیع فرهای شما را از بین ببرد . به منظور کنترل چربی بیش از حد در پوست سر بین شستشوی مو شامپوی مخصوص موی چرب را به ریشه های مو اسپری کنید.

-هورمون ها باعث افزایش تولید چربی می‌شوند

افزایش هورمون در دوران بلوغ اغلب موجب چرب تر شدن پوست سر می‌شود. با توجه به این واقعیت، مواجه شدن با موهای چرب در طول بزرگسالی ممکن است گیج کننده باشد. با این حال، نوسان انواع دیگر هورمون می تواند عامل موهای چرب در بزرگسالان  باشد. قرص های ضد بارداری یکی از عوامل اصلی چرب شدن پوست سر در زنان هستند. مسائل هورمونی در مردان و زنان می توانند منجر به تولید بیش از حد چربی در پوست سر شوند.

-عادت های روزمره

بعضی از عوامل می توانند باعث ایجاد موهای چرب شوند، اما شما هم مسئولیت مراقبت شخصی خود را داشته باشید. تمیز کردن بیش از حد در طول شامپو زدن و همچنین شستشوی بیش از حد می‌تواند پوست سر را تحریک و باعث افزایش چربی بیشتر شود. موهای شما هرگز نباید بیش از یک بار در روز شسته شوند. اگر پوست سر چرب داشته باشید، شستشوی بیش از حد به موهایتان آسیب می‌رساند.